АМСМ ЧЛЕНСК?СПИСАНИЕ english version  english version почето?/a>  за на?/a>  галери?/a>  маркетин?/a>  контак?/a>  RSS
 
dobredojdovte
НАСТАНИ
poveke

Одржана прес-конференција за промоција на SENSOR проектот во Р.Македонија

На 10.01.2014 год. АМСМ одржа прес конференција на тема „Европска Програма за оцена на патиштата ( EuroRAP )“, на која го промовираше SENSOR проектот, чија цел е создавање на безбедни рути во ЈИЕ.
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ПАТУВАЈ БЕЗГРИЖНО ВО АЛБАНИЈА

Несомнено, Албанија е новата топ дестинација на Балканот. Оваа малечка земја нема да Ве остави рамнодушни со своето крајбрежје од 460 км на две големи мориња. Внимавајте на АМСМ препораките и советите
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

БОЈАТА ТРЕБА ПОСТОЈАНО ДА СЕ ОДРЖУВА

Откако постои автомобилот, се поставува и прашањето како да се создаде боја отпорна на надворешни влијанија, а притоа лесно да се покриваат длабоките гребнатини.
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ПАТУВАЈ БЕЗГРИЖНО ВО ИТАЛИЈА

Авантуристички одмор? За или против? Ние велиме ЗА! Долгоочекуваниот авантуристички одмор може да започне: со автомобил до прекрасната Италија или „Чизмата“, како што некои ја нарекуваат...Освен што се подготвувате да јадете вкусна паста и да ја видите најубавата архитектура, подгответе се најпрво на подолг пат од околу 1700 км. Замислете, пак, колку би бил авантуристички Вашиот одмор, доколку ги понесете и Вашите деца. Секако, ако добро се подготвите и внимавате на препораките за патување, навистина ќе уживате...
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ПАТУВАЈ БЕЗГРИЖНО ВО ХРВАТСКА

Ова лето одлучивте да ја посетите земјата на рајските острови, магичната Хрватска. Можеби се двоумите дали со деца е „паметно“ да тргнете на малку подолг пат, но благодарение на АМСМ советите за безгрижно и безбедно патување нема ни да го почувствувате...
АВТО МОТО
poveke

ВОЛФСБУРГ ГО СЛАВИ 30 МИЛИОНИТИОТ GOLF

Од производните ленти на фабриката на Volkswagen, во Волфсбург, се симна 30 милионитиот примерок на Golf. Модел којшто е репер во класата и ниже успеси од почетокот на производството во 1974 година.
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

СО САМО ЕДЕН ДОПИР ДО БЕЗГРИЖНИ СЕМЕЈНИ ПАТУВАЊА

Замислете: конечно тргнавте на годишен одмор, патувате со солидно натоварен автомобил, надвор 40 степени, жешок асфалт и две деца на задното седиште...Одненадеж, тап звук и возилото застанува.
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СОСЕДНИТЕ ЗЕМЈИ

Ако ова лето се подготвувате со семејството да летувате во некоја од нашите соседни земји и тоа со автомобил, планирате попатни паузи и сакате едноставно да уживате во патувањето... АМСМ е тука да ви укаже на неколку важни информации за Вашата и безбедноста на Вашите најмили.
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ДЕТСКИ СЕДИШТА, МОРА ИЛИ ТРЕБА ОДЛУЧЕТЕ САМИ

Кога станува збор за детските седишта во автомобил, однесувањето и ставовите на различни родители, а оттука и на децата се сосема различни. Но, има ли простор за компромис?
ТЕСТОВИ И СОВЕТИ
poveke

ДОКУМЕНТИ ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО

Можеби куферите и пасошите ви се подготвени, мислите дека конечно можете да го започнете патувањето, но, дали ги извадивте сите документи кои ви се потребни кога патувате со автомобил во странство?
НОВОСТИ
poveke

ИМЕТО КАЖУВА СÈ

Монца „дојде“ во опеловото семејство кон крајот на `70 години од минатиот век. Тоа беше модел со изразена купе линија, со две врати, со јак мотор и многу луксуз.
НОВОСТИ
poveke

ОД БРЗО УШТЕ ПОБРЗО

RCZ ама во R издание - ете што подготвува Peugeot Sport за 2014 година. Тоа R покрај ознаката на спортскиот двосед значи нешто како „рејсинг“, што во превод значи „тркачки“.

27

Мај 2017
АНКЕТА
ТЕКОВН?ИНФОРМАЦИИ
Дали жените се еднакво добри возачи како мажите?
Да
(294) 
Не.
(281) 


ЛИНКОВ?/div>
www.amsm.com.mk
www.amsmavtoskola.mk
www.homologacija.com.mk
www.amsmstp.mk
www.mobilitybroker.com.mk
www.amsmspi.mk
www.ispitencentar.com.mk (under construction)
 
 
arhiva


погледнете ги претходните изданија на КЛУБ МОБИЛИТИ
AMSM Chlenstvo
zachleni se


АМСМ ЧЛЕНСТВО
Патувај
БЕЗБЕДНO
amsm    

glaven odgovoren urednik